Maskeler indi dudaklar ön plana çıktı

0
Maskeler indi dudaklar ön plana çıktı
Korona yasaklarının gevşetilmesiyle maske kullanımına esneklik getirildi. 2 yıldır maskenin ardında kalan dudaklar daha da ön plana çıkınca kadınlar, ihmal ettikleri dudaklarını güzel göstermenin derdine düştü. 

Güzellik Koçu Meltem Demir, evde yapılabilecek uygulamalarla dudakları ölü deriden arındırmanın ve parlak, canlı hale getirmenin yolları hakkında bilgi verdi.

‘Artık daha önemli’

Güzellik Koçu Meltem Demir, “Dudaklarımız bizi güzel gösteren en önemli unsurlardan biri. Onlar hafif çatlak bile olduğu zaman kendimizi rahatsız ve bakımsız hissederiz. Pandemi boyunca maske taktığımız için bazı kadınlar dudaklarını pek önemsemedi. Maskeye bulaşacak diye ruj bile süremedik. Ancak yasakların gevşemesiyle maske kullanımına da esneklik geldi. Artık eskisi kadar sıkı kurallar bulunmuyor. Bu nedenle 2 yıldır maskenin ardında kalan dudaklar çok daha önemli” dedi.

‘Pembe ve dolgun dudak için zeytinyağı’

Dudaklarına bakım yaptırmak isteyen kadınlara önerilerde bulunan Meltem Demir, “Öncelikle her gün az bir zeytinyağının içine şeker koyup dudağınıza sürüp önce elinizle hafif hafif daireler şeklinde yedirin. Sonra kullanmadığımız bir diş fırçasını bunun için ayırarak 2 dakika dudağınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak tüm ölü hücreleri temizlemelisiniz. Ölü hücreler temizlenince dudak daha pembe ve daha dolgun durur aynı zamanda bu diş fırçası masajı kan dolaşımını hızlandırarak dudakların daha dolgun ve çekici durmasını sağlar. Üzerine sürülen rujlar mükemmel durur ve kolay kolay çıkmaz” diye konuştu.

Krem tarifi


Evde dudak bakımı yapmak isteyenlere krem tarifi de veren Demir, gerekli malzemeleri E vitamini (0.5 gram), bal mumu (10 gram), shea butter (7.5 gram), kakao yağı (20 gram), Hint yağı (4 gram), kayısı çekirdeği yağı (8 gram) olarak sıraladı.

Katı yağların benmari usulü eritileceğini aktaran Demir, “Daha sonrasında soğuyana kadar karıştırılır. 40 dereceye gelince E vitamini karıştırılır. 50 gramlık krem kavanozuna koyulur veya lip stick kutularına dökülerek kullanılır. Bu krem dudakları nemlendirir, onarır, parlatır. Aynı zamanda içerisinde hiçbir koruyucu madde olmadığından ve dudaklarda vücudumuza aldığımız zararlı maddelerin ilk giriş yeri olduğundan bu sürdüğünüz dudak kremi yediğimiz zaman dahi vücudumuza hiçbir toksik etki yapmayacak. Bu sebeple çocuklarımıza doğal lip balm yaparak içimiz rahat ettirebiliriz” ifadelerini kullandı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !