Kaliteli kapatıcılar tüm pürüzleri gizler

0

Televizyon ekranları'nda gördüğünüz ünlülerin yüzleri ne kadar da kusursuz görünüyor değil mi?

Ama her şey göründüğü gibi değil. Eşsiz kapatıcılar en büyük hileleri...

Göz altı morlukları, çiller, güneş ve doğum lekeleri, sivilce izleri gibi... Hiçbirimiz kusursuz değiliz! Olmamız da gerekmiyor zaten. Ama kimi zaman insanın kendini iyi hissetmeye ihtiyacı oluyor. Pürüzsüz bir ten, kusursuz bebek gibi bir yüz... Fondöten ve pudralar elbette yüzde olumlu bir etki yaratıyor ancak kapatıcı temelli bir makyajın sonucu, çok daha başarılı olmaktadır.

Kapatıcı uygulamanın püf noktaları

O eski yoğun içerikli kapatıcılar neyse ki artık yerini sıvı ve hafif formüllü, sürünce yüze aydınlık kazandıran kapatıcılara bıraktı. Concealer uygulamadan önce, size hangisinin uygun olduğunu seçmek elbette ilk adım olacak.

- Göz altı bölgesi daha hassastır. Hafif formüllü, ince yapılı kapatıcıları tercih edin.

- Eğer yüzünüzde leke problemi varsa, daha yoğun, zengin pigmentli ve ışığı yansıtan bir concealer tercih edin.

- Renk seçimi elbette çok önemli, özellikle kol içinde denenmesini tavsiye ediyoruz. Koyu renk halkaları kapatmak için şeftali ya da açık sarı tonlarım tercih edin. Sivilcelerinizi gizlemek ya da cilt renginizi eşitlemek için kullanacaksanız, sarı tonlarını deneyin.

- Aydınlatmak ve öne çıkarmak için açık, kusurları geri plana atmak için koyu renk fondöten kullanın. Kabarık bir sivilcenin üzerine sürülen kapatıcı, onu daha da belirginleştirecektir. Bu yüzden, tam cilt renginizde ya da cilt renginizden biraz daha koyu renkte kapatıcı kullanmalısınız.

- Kusurları gizlemek için ince uçlu bir makyaj fırçası kullanın. Kusurlu bölgenin tam üzerine sürün ve kenar bölgelere doğru fırça yardımıyla yayın. Hafifçe bastırarak cildinize yedirin ve son olarak pudra ile sabitleyin.

- Yoğun lekeleri kapatmak için krem, kompakt ya da stick kapatıcıları tercih edebilirsiniz.

- Kılcal damarlar ve güneş lekelerini kapatmak için, concealer'ı hafif fırça darbeleriyle uygulayın ve parmak uçlarınızla cildinize yedirin.

-Göz altı morluklarını kapatmak için, kapatıcıyı göz altındaki çukur kemik boyunca sürün. Dış kenarlara hafif bir baskı uygulayarak yayın. Göz altı torbalarınız varsa, kapatıcıyı torbanın tam üzerine, altındaki gölgeye uygulayın.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kabul Et !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
Bumerang - Yazarkafe