Plastik cerrahlar biçimli bacaklar için çalışıyor

0
Plastik cerrahlar biçimli bacaklar için çalışıyor
Biçimli ve güzel bacaklara sahip olmak isteyen kadınlar, estetik cerrahların kapısını çalıyor. 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, düzgün bacaklara sahip olmanın hayal olmadığını; liposhaping, kalf protezleri ve uyluk germe işlemleri ile bacakların daha güzel görünebileceğini söylüyor.

Uzun ve düzgün bacaklar tüm kadınların hayali. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel’e göre biçimli bacaklar için iyi bir genetiğin yanı sıra düzenli spor, bilinçli beslenme ve sürekli cilt bakımı şart. Tüm bunlarla çözülemeyen sorunlar için ise plastik cerrahi seçenekleri mevcut. Prof. Dr. Akın Yücel, estetik cerrahi yöntemlerinin bacaklarından memnun olmayanlar için son derece geliştiğini söylüyor.

Bacak estetiğinde amacın kalçalardan ayak bileklerine kadar bacakları daha biçimli ve çekici hale getirmek olduğunu belirten Prof. Dr. Akın Yücel, bunun nasıl mümkün olduğunu şöyle anlatıyor: “Fazla olan bölgelerden yağ dokusu alınır, eksik bölgelere eklenir. Yağın yetersiz olduğu hallerde bacakları şekillendirmek için silikon protezler de kullanılabilir. Bacak estetiği işlemleri bacağının şeklinden memnun olmayan tüm hastalara yapılabilir. Bacaklarda yağlanma en sık basenlerde, uyluk içlerinde ve diz içlerinde olur. Basen yağlanması kalçayı düşük, bacakları kısa gösterir. Uyluk ve diz içindeki yağlanmalar ise bacakların eğri gözükmesine yol açar. Bazı hastalarda bacakların ön tarafında da yağlanma olur ve çepeçevre inceltme gerektirebilir. Bir diğer sorun diz altındaki ve ayak bileklerindeki kalınlıktır. Bu bölge liposuction ile inceltilebilir. Ancak kemikte kalınlık varsa sınırlı bir incelme elde edilebilir. Bazı hastalarda ise sorun diz altlarının aşırı ince olmasıdır. Bu gibi durumlarda baldırlara silikon protezler konularak diz altı daha kalın ve adaleli gösterilebilir. Bacak konturundaki ufak eğrilikler yağ enjeksiyonları ile kamufle edilebilir.”

Hastanın İhtiyacına Göre Seçenekler

Bacak bölgesine yapılabilecek birçok işlem olduğuna değinen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, bunların kişinin ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabildiğini ifade ediyor.

Yücel, bacak şekillendirme işlemlerini şöyle sıralıyor:

Liposhaping: 

Yağlanma en çok basenler, uyluk içleri ve diz içlerinden olur. Bu bölgelerden yağın alınması ile bacaklar daha uzun ve düzgün görünür. Ayrıca bacaklara çepeçevre liposuction yapılarak genel bir incelme de sağlanabilir. Diz altı ve ayak bileği çevresi ince kanüllerle inceltilir. Alınan yağlar gerekli görülen bölgelere eklenerek daha düzgün görünen bacaklar elde edilebilir. Yağ ekleme işlemleri en sık diz altlarına ve baldırlara yapılır. Ayrıca ufak eğrilikler de yağ enjeksiyonları ile gizlenebilir.

Kalf protezleri: 

İnce bacaklar istenen bir şey olmasına karşın, çok ince olduğunda çirkin görünebilir. Özellikle dizin alt kısmı orantısız bir şekilde ince olan hastalarda silikon kalf protezleri iyi bir çözüm sunabilir. Diz arkasından yapılan küçük bir kesi ile protez yerleştirilir. Böylelikle bacaklar daha kalın ve adaleli görünür, ince ayak bileği liposuction ile vurgulanarak bacaklara daha çekici bir görünüm kazandırılır. Özellikle vücut geliştirme ile ilgilenen erkek ve kadınlar kalf protezlerini tercih ederler.

Uyluk germe: 

Uylukların iç tarafındaki ince cilt yaşın ilerlemesi ve kilo alıp vermeler sonucunda gevşer ve sarkar. Bu durumda dikey bir iz bırakacak şekilde cilt fazlası çıkarılarak uyluklar sıkılaştırılır.

Bacak estetiği ameliyatları ameliyathane ortamında ve yapılacak işleme bağlı olarak, genel anestezi ya da sakinleştiriciler altında (sedasyon) altında gerçekleştirilir.

Bacak estetiği ameliyatları, yapılan işlemlere bağlı olmak üzere 1-4 saat arasında sürmektedir
Silikon kalf protezleri bir miktar ağrıya ve rahatsızlığa sebep olabilir. Liposhaping işlemlerinde de bir miktar ağrı olabilir. Ancak bu ağrı hastaların günlük aktivitelerini kısıtlayacak şiddette değildir.

LPG, Radyofrekans ve Lenf Drenajı Masajları ile Desteklenmeli

Hastaların genellikle ameliyattan sonra aynı gün evlerine gönderildiğini söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, iki gün sonra banyo yapılabildiğini, liposhaping işlemleri sonrasında yaklaşık üç hafta korse kullanıldığını ve diz altına liposhaping uygulamalarından ve kalf protezlerinden sonra 6 hafta varis çorabı kullanılması gerektiğini paylaşıyor. Diz altına ve ayak bileğine yapılan liposhaping işlemlerinden sonra şişliklerin uzun süre devam ettiği bilgisini veren Akın Yücel, “Hastaların ilk haftalar olabildiğince az ayakta kalmaları ve bacaklarını yükseğe kaldırmaları tavsiye edilir. Kalf protezi sonrasında da aynı şekilde ilk haftalar hareketlerin kısıtlanması gerekir. Üçüncü haftadan sonra koşma dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir. Ameliyat sonrası bacakların daha hızlı şekillenmesinde ikinci haftadan sonra başlanan LPG, ultrason, radyofrekans ve lenf drenajı masajları faydalıdır” diyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !