Soğuk havalarda bakımlı saçlar için tüyolar

0
Soğuk havalarda bakımlı saçlar için tüyolar
Yaz mevsimi yerini serin ve yağışlı havalara bıraktı. Soğuk kış günlerinin sert koşulları saçlarda kurumaya, kırılmaya ve yıpranmaya sebep oluyor. Bu da saçlar için ekstra bakım ve koruma gerektiriyor. Dünyanın en büyük kişisel bakım cihazları markalarından biri olan Remington, bu süreci pratik ve keyifli hale getirecek son teknolojiye sahip ürünleriyle narin saçlar için tüyolar veriyor.  

Yaz ayları geride kaldı, havalar hızla serinlemeye başladı. Yağışlı havalar, saçlarını şekillendirmek ve bakımlı olmak isteyenleri zaman zaman zorda bıraksa da saç şekillendiricilerle yapacağınız doğru modeller ile yağmurlu ve rüzgarlı havalarda da bakımlı olmak, bunu yaparken de saçları korumak mümkün. Dünyanın bir numaralı kişisel bakım cihazları markası Remington’a göre gerek erkekler gerekse kadınlar için ihtiyaç duyulan tüm bakımı doğru ürün seçimiyle yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Soğuktan kuruyan saçlara nem ve yağ takviye edilmeli

Kış mevsiminde hava, yaza göre daha nemsizdir. Evde kullanılan ısıtıcılar havayı ekstra kuruturken, sürekli sıcak suyla duş almak da saçlardaki doğal yağ tabakasını azaltır. Tüm bunlar saçların daha hızlı ve kolay kurumasına dolayısıyla da kırılmasına yol açar. Bu sebeple kışın saçları sürekli nemli tutmak ve ekstra yağ kullanmak gerekir. Remington’ın Keratin Protect serisi; keratin ve badem yağı ile zenginleştirilmiş plakaları sayesinde saçları şekillendirirken aynı zamanda bakımını da yapmış olur. Isıyla birlikte aktive olan, mikro düzeyde bakım yapan yağlar, kurutma esnasında saça nüfus ederek şekil verirken, güçlü ve canlı görünen saçlar elde edilmesini sağlar.

Saçları kuruturken sıcaklık ayarına dikkat

Islak saç, kuru saça göre daha hassastır ve yıpranmaya karşı korumasızdır. Bu yüzden sert hava şartlarına maruz kalacak saçlar mutlaka kurutulmalıdır. Fakat bunu yaparken yüksek ısıdan kaçınmak gerekiyor. Remington Hydraluxe Pro saç kurutma makinesi, saçlarda aşırı sıcaklıktan kaynaklı hasarları engelleyen Hydracare Sensör teknolojisine sahip. Bu sensör sayesinde, saça uygulanan havanın sıcaklığı sabit kalmayarak, sürekli düzenleniyor ve aşırı ısı oluşumu engelleniyor. Aynı zamanda mikro nemlendirici bakım tanecikleri her fön ile birlikte hava akışına bırakılıyor ve saçı kuruturken dahi mükemmel nem dengesinde tutmak için adeta bir kalkan oluşturuluyor.

Şekillendirirken saçlara özen göstermeli

Soğuk havalarda saçlara ekstra işlem uygularken de dikkat etmek gerekiyor. Çünkü saça yapılan herbir şekillendirme işlemi saçı yıpratırken soğuk hava bunu daha da kolaylaştırıyor. E vitaminli Fas Argan Yağı içeren Remington’ın Shine Therapy Saç Düzleştirici modeli, ileri seramik kaplı plakalara yedirilmiş mikro tanecikler sayesinde saça her dokunduğunda bakım da yapıyor. Seramik plakalar ısındığında, saçın üzerinde her kaydırmayla birlikte mikro tanecikler saçı düzleştirirken ekstra parlaklık ve nem veriyor. Remington Hydraluxe Saç Maşası ise aşırı ısı kaynaklı hasarlardan endişeye gerek kalmadan sağlıklı ve parlak kıvrımlar sağlıyor. Çünkü Hydracare Sıcaklık Ayarı, 185°C'lik daha düşük bir sıcaklıkta dahi sağlıklı şekillendirmeye olanak sağlıyor. Üstelik ekstra nemlendirici seramik kaplama gövdesi saçın mükemmel nem dengesini korumaya da yardımcı oluyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !