Uzmanlar uyardı: “Soğuk havalar cildin işlevini yitirmesine neden olabilir”

0
Uzmanlar uyardı: “Soğuk havalar cildin işlevini yitirmesine neden olabilir”
Dış etkenlere gün boyunca maruz kalan cilt, soğuk havalarla birlikte zarar görmeye daha da açık hale geliyor. 

Konuya dair açıklama yapan Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Okulu Dermatoloji Başkanı Amy Paller, soğuk havalarda cildi tahriş olmaktan, egzama, kaşıntı, pullanma gibi problemlerden korumak için nemi içeride tutmak gerektiğine dikkat çekiyor. Dermapen 4 teknolojisine sahip 7 Health Beauty ise özel cilt bakım yöntemleriyle cildi sağlığına kavuşturuyor.

Cilt sağlığı yalnızca dış görünüş değil, beden için de kritik bir önem arz ederken, soğuk havalar cildin tahriş olmasına, egzama, kaşıntı, pullanma gibi cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Konuya dair geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Chicago'daki Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Okulu Dermatoloji Başkanı Amy Paller, bu belirtilerin cilt bariyerinin zarar gördüğüne ve cildin görevlerini yeterince yerine getirmediğine işaret ettiğini açıklıyor. Kış mevsiminin başlangıcında bu duruma önlem almak isteyen birçok kişi ise çözümü cilt yenileme uygulamalarında buluyor. 2022’de 1,4 milyar dolar değerinde olan cilt yenileme pazarının 2028’e kadar 2,3 milyar dolara ulaşması beklenirken, Dermapen 4 teknolojisi ile cilt yenileme hizmeti vererek cildi sağlığına kavuşturan 7 Health Beauty ise cildi soğuk havalardan korumak için gereken günlük bakım ipuçlarını ve alınabilecek önlemleri paylaşıyor.

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın hem ruh hem de beden sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğunu belirten 7 Health Beauty Kurucusu Burcu Ürge: “Cildimiz gün boyu dış etkenlere maruz kalıyor ve düzenli olarak temizleyip bakım yapmadığımız takdirde zarar görmeye başlıyor. Bu da gözeneklerin dolmasına ve cilt bariyerinin zayıflayarak işlevlerini kaybetmesine yol açıyor. Özellikle de soğuk havalarda normale göre daha fazla kuruyan ciltler, yeterli nem takviyesi yapılmadığı ve koruyucu önlemler alınmadığı sürece hem çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor, hem de yaşlamayı hızlandırıyor” dedi.

“Günlük rutinleri değiştirerek cildi soğuk havadan korumak mümkün”

Soğuk havayla doğrudan temas eden ciltte egzama, pullanma, kaşıntı gibi rahatlıkların olabileceğine dikkat çeken Burcu Ürge, “Kış mevsiminin kuru ve soğuk havası ciltte hasar bıraksa da aslında günlük bakım yöntemleriyle bu durumun önüne geçmek mümkün. Örneğin kişiler soğuk havalarda dışarıda vakit geçirirken şapka ve bere takabilir, su oranı yüksek nemlendiriciler kullanabilir. Bunun yanı sıra günlük hayatlarında sıkça yaptıkları ama aslında zararlı olabilecek birçok pratikten de kaçınabilir. Sabunla yüz yıkamak, sıcak suyla duş almak, kalın kıyafetler giymek ve ağır yorganlarla uyumak gibi alışkanlıkları bırakabilir” ifadelerini kullandı.

Dermapen 4 teknolojisi ile cildi sağlığına kavuşturuyorlar

Soğuk havalarda cildi korumanın diğer bir yolunun profesyonel cilt bakımı yaptırmak olduğunun altını çizen 7 Health Beauty Kurucusu Burcu Ürge, “Cilt bakımı, cildin kendini korumak adına yapması gereken doğal işlevler için oldukça kritik. Çünkü işlevlerini yerine getirmeyen bir ciltte leke, akne, kırışıklık gibi sorunlar da oluşabilir. Biz de deneyimli ekibimizle birlikte güzellik merkezimizde Dermapen 4 teknolojisini kullanarak cilt yenileme uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamayla birlikte cildi onarıyor, tonunu eşitliyor ve sağlıklı olmasını sağlıyoruz. Cilt bakımı dahil olmak üzere, vücuttaki estetik dokunuşlardan kaş ve kirpik uygulamalarına kadar merkezimizi ziyaret eden tüm danışanlarımızı önce dinliyor, ardından işlem yapılacak bölgeyi analiz ediyoruz. İhtiyaçları belirledikten sonra da en uygun tedavi yöntemini seçiyoruz” şeklinde konuştu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !