Saçınızın ömrünü uzatmanın püf noktası

0
Saç uzmanları saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlayan püf noktalarını paylaştı. 

Aklınızda bulunsun!


1. Saçlarınızı kuruturken makineyi mutlaka saç köklerinden uçlara doğru kullanın. Saçlarınızı yakmamak için ısı ayarına dikkat edin.

2. Fönün saçtaki etkisini uzatmak için iki fırça kullanın. Bir tutam saçı taradıktan sonra fırçaya sarılı halde birkaç saniye tutun, diğer fırçayla sıkıştırın ve soğuk hava üfleyerek işlemi bitirin.

3. Seksi dolgun bukleler elde etmek istiyorsanız, saçınızdan ayırdığınız birkaç tutamı, fırçaya sarın ve saç kurutma makinesini birkaç saniye buklenin üzerinde bekletin. Ancak buradaki hile, saç fırçasını her zamanki gibi yatay değil, dikey tutmaktır unutmayın.

4. Hem fırça, hem saç kurutma makinesi olanlardan kullanın. Bu gibi makineler, hem zamanı kısıtlı olanlar için ideal; hem de fırça çeşitlilikleriyle birçok ürünün işini bir arada yapıyorlar.

5. Bir havlu yardımıyla saçınızın ıslaklığını aldıktan sonra, hafif nemli bırakacak şekilde kurutma makinesiyle kurutun.

6. Fırçanızı alın ve saçınızı taramaya başlayın. Fakat asla enseden başlamayın, daima yüzünüzü çevreleyen kısımlardan başlayın ve arkadan öne doğru tarayın.

7. Saç taramada bir başka önemli ayrıntıysa, saçı daima uçlardan başlayarak taramaktır. Özellikle uzun saçları taramanın en kolay yöntemlerinden biri budur.

8. Saça hacim vermek için saçlarınızı öne atarak diplerden kurutmaya başlayabilirsiniz.

9. Saçınızdaki elektriklenmeyi engellemek için en iyi yöntem, saçlarınızı parmaklarınızla tararken kurutma makinesinden soğuk hava vermektir.

10. Tarama işlemini bitirirken saçınıza bir sabitleyici sıkmayı unutmayın, ama bu sabitleyiciyi mutlaka yirmi santim uzaklıktan püskürtmeye özen gösterin; yoksa saçlarınıza zarar verebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !