El ve ayak masajı ruh sağlığını tazeliyor!

0
El ve ayak masajı ruh sağlığını tazeliyor!
El ve ayak bakımı, sağlığımız ve estetik görünüm için oldukça önemlidir. 

Manikür ve pedikür işlemlerinin sağlık açısından yeterli olmadığını belirten Cilt bakım ve Güzellik uzmanı Aylin Kutupyıldızı, el ve ayak masajının sağlığın tamamlayıcısı olduğunu belirtti; ‘‘Manikür ve pedikür işlemlerinden sonra yapılması gereken el ve ayak masajı, vücutta sıkışan negatif enerjinin dışarıya atılmasında yardımcı oluyor.’’ 

El ve ayaklarımızın sağlıklı, temiz ve canlı görünebilmesi için rutin olarak zaman ayırıp gerekli bakımları yaptırmak gerekir. Gerek rahatlama gerekse de sağlığın tamamlayıcısı olan el ve ayak masajı, yapılan manikür ve pedikür işlemlerinden sonra kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissettirdiğini belirten Uzman Aylin Kutupyıldızı, mutlaka uzman ellerin profesyonel olarak gerçekleştireceği masajın ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi. 

EL VE AYAK MASAJI RUH SAĞLIĞINI VE ZİNDELİĞİ TEŞVİK EDİYOR!

Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki enerji akışını serbest bırakmak amacıyla kullanılan çok etkili bir yöntemdir. El ve ayak masajı yaptırarak, sağlığınızın psikolojik yönlerini dengede tutmanıza yardımcı olabileceğini ifade eden Aylin Kutupyıldızı, ‘‘Manikür ve pedikür işlemlerinden sonra yapılması gereken el ve ayak masajı, vücutta sıkışan negatif enerjinin dışarıya atılmasında yardımcı oluyor, cildi yeniliyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. El ve ayaklara masaj yardımıyla peeling yapmak da ölü derilerden arındırarak daha sağlıklı el ve ayaklara sahip olmanızı sağlıyor.’’

‘‘EL VE AYAKLAR BEDENİN AYNASIDIR’’

El ve ayak bakımlarının güzellik için olduğu kadar sağlık içinde önemli ve gerekli olduğunun altını çizen Kutupyıldızı, ‘‘Eller her zaman göz önündedir, ayaklar ise tüm zaman boyunca vücudun yükünü taşır. Ayrıca el ve ayak bakımı birçok kişide hayatının en rahatsız edici problemi olan deri ve tırnak hastalıklarının oluşmasının da önüne geçer. Manikür ve pedikür işlemlerinden sonra uygulatacağınız el ve ayak masajı, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.’’ ifadelerini kullandı.

El ve ayak masajı ruh sağlığını tazeliyor!
MANİKÜR VE PEDİKÜR YAPTIRIRKEN DİKKATLİ OLUN!

Eller ve ayaklar vücudun en önemli bölümlerini oluşturur ancak bu uzuvlarımıza yeteri kadar özen göstermeyi çoğunlukla ihmal ediyoruz. El ve ayak bakımını günlük rutinlerinize dahil ederek, enfeksiyonları ve hastalıkları önleyebildiğini belirten Kutupyıldızı, ‘‘Manikür ve pedikür yaptırırken en önemli nokta, kullanılan aletlerin hijyenik olmasıdır. Enfeksiyonlara ve ciddi rahatsızlıklara engel olmak için kendi malzemelerinizi kullanmalısınız. Ayrıca, manikür ve pedikür yaptırırken tırnaklarınızı inceltmemeye özen gösterin. Pürüzsüz olmasını isterken, güçsüz ve soyulan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnak diplerindeki etleri kesmek yerine kremle yumuşatarak hafifçe geri itin. Çünkü onlar tırnakları, bakteri ve mantara karşı korumaya yardımcıdır. Oje sürerken de mutlaka tırnağınıza besleyici ve koruyucu bir baz uygulayın.’’ dedi. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !