Şimdi mineral makyaj dönemi!

0
Şimdi mineral makyaj dönemi!

Makyajda yeni trend “mineral makyaj”. Peki nedir bu mineral makyaj dedikleri? Avantajları nelerdir? Ürünleri satın alırken nelere dikkat etmeli? İşte cevapları...

Hayatın her alanında olduğu gibi doğal ürünler güzelliğin de vazgeçilmezi oldu artık.Son yılların gözde makyaj trendi de mineral makyaj ürünleriyle güzelleşmek. Bünyesinde sadece mineral ürünler barındıran markaların yanı sıra dünyaca ünlü kozmetik firmaları da artık mineral makyaj malzemelerine koleksiyonlarında yer açtılar.

Peki, nedir mineral makyaj? Cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan, çoğunlukla toz formunda bulunan makyaj malzemeleri ile yapılmış makyaj... Mineral makyaj ürünleri de doğal ve zararsız olmaları dolayısıyla cilde zarar vermeden güzel görünmek isteyenlerin vazgeçemedikleri malzemeler olarak öne çıkıyor. Avantajlarının başında maksimum kapatıcılık özelliği ve uzun süre ciltte kalması geliyor. Toz fondötenlerle cildinizi pürüzsüzleştirirken, cildinizde yokmuş hissi yaşatıyor. Normal fondötenlere oranla ve yağlı ciltlerde kalıcılıkları daha fazla. Aynı kurallar allıklar, farlar için de geçerli.

Son kullanma tarihleri yok 

İçeriklerinde mika, titanyum dioksit, çinko oksit gibi en fazla 3-5 madde bulunuyor. Ürün yelpazesinde ise toz fondöten, allık, far, kapatıcı, doğal içerikli rujlar, göz kalemleri, likit doğal fondötenler var. Mineral makyaj malzemeleri parfüm, talk, alkol,boya, mineral yağ ve koruyucular yani kimyasal maddeler ihtiva etmiyor. Bu nedenle alerji riskleri çok düşük. Mika mineralin toz formuna getirilmiş halinden oluşan mineral ürünler, içerikleri nedeniyle tepkimeye girmediklerinden bozulmuyor, dolayısıyla son kullanma tarihleri de bulunmuyor.,

Mineral makyaj yapmanın incelikleri

■ Mineral makyaj ürünleri çoğunlukla toz formda olur. Toz fondötenler ise mutlaka fırça ile uygulanmalıdır.

■ Uygulama: Bir miktar ürün kapağın içerisinde fırçaya yedirilir. Daha sonra dairesel hareketler ile cildin dışından içeriye doğru uygulanır. Asla fırçada yoğun ürün barındırılmaz, az miktarda fondöten yüze iyice yedirilmelidir.

■ Kullanılan fırçanın tercihen aynı markanın önerdiği fırçalar olması, ürünün performansı açısından önemlidir.

■ Her zaman az ürün ile yeterli miktarda kapatıcılık sağlanabilir. Mineral ürünler yoğun olduğu için fazla miktarda kullanılması mükemmel kapatıcılık yerine olumsuz bir görüntüye yol açacaktır.

■ Mineraller cildin yağı ile aktive olacağı için makyaj gün içerisinde daha güzel görünür. Cilt ile bir olup doğal ve ışıltılı bir görüntü sağlar.

■ Mineral makyaj ürünü satın alırken içeriklerine dikkat etmelisiniz. İçeriğinde kimyasal maddeler, talk, koku barındırmaması önemlidir.

■ Minerallerin yüksek kalitede ham maddeden elde edilmiş olması önemlidir. Ürünü iki parmak arasında ezerek yapısını hissedin. Ürünün yumuşaklığı ve dokusu ancak bu şekilde anlaşılabilir.

Avantajları

- Doğaldır, gözenekleri tıkamaz.

- Uzun süre kalıcıdır.

- Cildi pürüzsüz gösterirler ve ciltte yokmuş hissi verirler.

- Alerjiye sebep olmazlar.

- Talk içermez. Talk gözenekleri tıkayıp cildin nefes almasını engeller.

- Güneşten koruyucu özellikleri vardır.

- Mineral içerikler tepkimeye girmedikleri için bozulmazlar. Bu nedenle son kullanma tarihleri yoktur.

- Tüm cilt tiplerine uyum sağlar.

Aklınızda bulunsun: Mineral ürün seçerken koruyucu paraben, doldrucu madde talk ve alkol içermemesine dikkat edin. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !