Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son yazılar

latest

Sosyal izolasyonda cilt bakımı nasıl olmalı?

Cilt Üzerinde En Büyük Olumsuz Etki Karantinada Olmanın Stresi “Shiseido’dan Cilt Bakım Tavsiyeleri” Yaşadığımız bu zor günlerde evde kal...

Reklam
Cilt Üzerinde En Büyük Olumsuz Etki Karantinada Olmanın Stresi

“Shiseido’dan Cilt Bakım Tavsiyeleri”
Yaşadığımız bu zor günlerde evde kaldığımız süre boyunca hava eksikliği ve yaşanan stres cilt üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Tüm bu etkileri en aza indirmek için cilt bakım ritüellerinizi eksiksiz yerine getirmemiz gerekiyor. 100 yılı aşkın süredir cilt bakım teknolojisinde uzman Shiseido’nun üstün cilt bakımı ürünleri cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlıyor.

Sosyal izolasyonda olduğumuz bu dönemde evin içerisinde olmamız cildimizin korunduğu anlamına gelmiyor. UV ışınları ve kirlilik gibi birçok olağan saldırıdan uzak dursakta, sosyal izolasyon giderek cildimizi olumsuz etkiliyor. İlkbaharın başlarında bile hala ihtiyaç duyduğumuz ısıtma sistemlerimizden gelen kuru havanın cildimize zararlı etkileri ile karşı karşıya.

Şu anda cilt üzerindeki en büyük etki, karantinada olmanın stresi olduğu gözlemleniyor. Bu stres, JAXA (Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı) ve Shiseido tarafından 2018 yılında yapılan araştırmada, 15 gün boyunca karantinaya alınan 23 kişi üzerinde ölçüldü. Bu deney sırasında stres ve kaygı normalden daha yüksek seviyede olduğu gözlemlendi. Bunun, bariyer fonksiyonunun azalması, sebum üretiminin ve inflamasyon (yangı) faktörünün artışı da dahil olmak üzere cilt üzerinde belirgin etkileri oldu.

Sonuç olarak cilt nemi tutmakta zorlandı ve cilt kuruluğu arttı. Cilt daha da hassaslaştı, artan sebum oxide olmaya sebep olarak, cilt ekstra duyarlı hale geldi. Ek olarak, yüz kasları giderek gerginleştikçe, yüz ifadeleri, özellikle gülümseme asimetrik hale geldi.

Evde kalınan bunca zaman ne yapacağını bilmeyenler için cilt bakımı zaman geçirmenin keyifli bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Evde iş ve aile yaşantısını bir arada götürmeye çalışanlar için cilt bakım ritüeli biraz daha zor olabiliyor. Ancak bu zor zamanlarda, hepimiz için cilt bakımı kesinlikle harika bir mutluluk, dinginlik ve neşe kaynağı oluyor.

Shiseido’dan cilt bakım ürünleri ile cildinize ihtiyacı olan bakımı vermeye ne dersiniz?

Clarifying Cleansing Foam
Sabahları, Shiseido’nun Clarifying Cleansing Foam gibi bir temizleme köpüğü ile cildin gece ürettiği sebumu temizleyerek güne başlayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için formüle edilmiş ve ‘InternalPowerResist’ teknolojisine sahip olan bu temizleyici, cildi yumuşatırken ve güçlendirirken kirliliğin giderilmesine yardımcı oluyor.

Waso Beauty Smart Water
Onarıcı besinler ile dolu Beauty Smart Water, cildi doğal olarak güzel tutma özelliği ile biliniyor. Cildinizin yapısı daha kuruysa sadece bir adımda temizleyen, nemlendiren ve makyaja hazırlayan WASO 3-in-1 (3'ü bir arada) Beauty Smart Water gibi bir temizleme suyu deneyebilirsiniz.

Perfect Cleansing Oil
Shiseido’nun doğrudan ve etkili hızlı makyaj temizleme teknolojisini içeren bu yumuşak ve hafif yağ, suya dayanıklı makyajı bile temizliyor. Makyajı temizlemek için Perfect Cleansing Oil gibi bir durulama yağı ile başlayın, ardından ciltte kir birikimini engellemek için bir temizleme köpüğüyle devam edebilirsiniz.

WASO Soft + Cushy Polisher
Bu dönemde cilt yüzeyindeki ölü deri hücreyitemizlemek ve stresin etkisiyle yavaşlayacak olan hücresel yenilenmeyi artırmak için gündelik cilt bakım rutininize hassas bir peeling eklenmeli. WASO Soft + Cushy Polisher, çevre dostu bir formülle kirleri temizleyen nazikçe cildi yeniliyor.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!

Hiç yorum yok