Header Ads

Çölden gelen inanılmaz aşı: Biyolojik Lifting

Çöl bitkilerinin bir damla suyla hayatta kalmasını sağlayan Trehaloz molekülü içeren Biyolojik Lifting Aşısı, Türkiye’de de kullanılmaya başladı. Aşı; ciltteki yıpranmış alanlarda sıkılaşma, toparlanma ve uzun süreli nemlendirme sağlıyor.

İtalyan Bilim insanları bir damla su ile uzun süre hayatta kalmayı başaran çöl bitkilerindeki Trehaloz molekülünü ayrıştırarak kozmetik sektöründe bir cilt yenileme ürünü oluşturdu. Biyolojik lifting aşısı olarak tanımlanan bu aşıda Trehaloz molekülü ve farklı moleküler ağırlıklarda olan saf hyaluronik asit var. Bu iki madde nemin ciltte hapsedilmesini sağlıyor ve sarkan, eriyen dokuları da onararak eski sıkılığına kavuşturuyor.

Biyolojik Lifting Aşısı (Innea Aqua) yüz üzerinde 12 özel noktaya uygulanıyor ve etkisini uzun süre koruyor. Aşının gençlik etkisinden yararlanmak için yılda 3-4 seans uygulanması yeterli.

Konuyla ilgili bilgi veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; “Yaşla birlikte cildimize nem ve esneklik sağlayan hyalüronik asit üretimi azalır. Bu da bağ dokumuzun zayıflamasına yol açar. Cilt sarkar, kırışır, matlaşır, kuru ve solgun görünmeye başlar. Biyolojik lifting aşısı cildin yeniden canlanmasını sağlayan, aynı zamanda hızla toparlayan üstelik dolgular gibi yüzde şiş bir görüntüye yol açmayan bir ürün. Trehaloz, dünyada enjekte edilebilir biçimiyle ilk defa bu aşıda kullanılıyor” açıklamasını yaptı.

Ürünün içeriğinde bir tür şeker molekülü olan, susuz ortamlarda bitkilerin uzun süre hayatta kalmasını sağlayan Trehaloz ve etkinliği artırılmış yüksek moleküler ağırlıklı hyalüronik asit var. Bu iki içerik, Biyolojik Lifting (sıkılaşma, toparlanma, kırışıklıkları hafifletme) etkisi oluşturarak, cilt yaşlanmasının en büyük sorunlarına hızlı ve uzun süreli doğal bir görüntü ile cevap veriyor.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, şu bilgileri de sözlerine ekledi:

Innea aqua Biyolojik Lifting aşısı nasıl uygulanıyor?
Innea Aqua, yüzün sağında ve solunda bağ dokularını harekete geçirecek toplam 12 özel noktaya uygulanıyor. Bu noktalar yüzde sarkan bölgeleri yukarıya taşıyacak, kırışmaya, kurumaya meyilli alanlar olduğundan, uygulandığı andan itibaren fark edilir bir iyileşme gözleniyor.

Aşı, yüz bölgesi dışında boyun, dekolte ve el üstünde de uygulanıyor.
İşlem oldukça kısa sürüyor, minik iğnelerden kaynaklı kızarıklık ve morluk dışında ciltte herhangi bir travma oluşmuyor, oluşan izler de 3-5 gün içerisinde kayboluyor. Uygulama sonrası kişi hemen gündelik yaşama dönebiliyor.

Biyolojik Lifting Aşısının mezoterapi uygulamalardan farkı ne?
Cilde nem, ışıltı kazandırmak amaçlı yapılan serbest hyalüronik asit ve kombinasyon uygulamaları yüzde çoklu enjeksiyon ile uygulanır; bu işlemlerde izlerin kaybolması, şişkinliğin inmesi zaman alır. Bu ürün içerikleri, düşük moleküler yapıda oldukları için ciltte daha hızla çözünürler, ömürleri ve etkileri Biyolojik lifting aşısına oranla daha kısadır.

Uygulama Türkiye’de
CE sertifikalı ürün, Avrupa ülkelerinden sonra Türkiye’de de hekimlerce uygulanmaya başladı.

*Bu sitede yazı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme