Header Ads

Yaşlanma karşıtı krem sürerken dikkatli olun

Geliştirdiği Doctor B Aktif Kozmetikleri serisiyle yaşlanma karşıtı ürünler sunan Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, özellikle antiaging kremleri sürerken dikkatli olunması gerektiğini söyledi

“Yaşlanma karşıtı kremlerin diğer günlük kullanılan nemlendiricilerle karıştırılmaması gerekir. Bu ürünler Örümcek Ağı kreminde olduğu gibi içeriklerinde peptitler, bitkisel kök hücreler gibi aktifler içerirler ve amaçları cilt altına erişerek bir nevi direnç göstermektir. Elbette içeriğin zenginleşmesi için nemlendirici ve vitamin destekleri de eklenir ama asıl görevi cildin yaşlanma sürecinde ona destek olmaktır” ifadesinde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, bireylerin satın aldıkları ürünlerin mutlaka içeriklerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi.

Elleriniz ve cildiniz temiz olsun

“Yaşlanma karşıtı kremleri sürerken mutlaka ve mutlaka cildiniz makyajdan arındırılmış olmalı. Makyaj yapmamış olsanız dahi, cildinizi illaki yıkamalısınız. Aynı şekilde elleriniz de hijyenik olmalı. Tersi durumda cilt altına tüm kiri mevcut etken maddelerle iletir, akne başta olmak üzere farklı cilt sorunları yaşayabilirsiniz “ diyen Cihantimur yüzü yıkadıktan sonra kurulama havlusunun bile hijyenik olması gerektiğini söyledi ve ekledi: ”Kreminizi oda sıcaklığında, ağzı sıkıca kapalı bir şekilde muhafaza etmeniz de son derece önemli”.

Doğru hareketlerle sürün

“ Doğru hareketlerle süreceğiniz anti aging kremler cildinize çok fazla fayda sağlar. Kan akışını hızlandırırsanız, ürün daha çabuk emilir ve hızlıca hareketlenir. Lenf bezlerinin yönlerine de dikkat etmelisiniz. Bunun için bir güzellik uzmanına danışmanız mümkün. Son olarak en önemli konu ise anti aging kremler bir defaya mahsus ürünler değillerdir. Etkili geri dönüşler almak istiyorsanız, düzenli kullanmalısınız.

Örümcek Ağı kremini sabah akşam sürmenizi tavsiye ediyorum. İlk sürdüğünüzde cildinizdeki nem doygunluğunu fark eder ve sürekli ve düzenli kullanımla ise temizlik ve gerginlik hissini fark etmeye başlarsınız” ifadesinde bulunan Cihantimur, ayrıca aynı serideki Örümcek Ağı maskesinin de cildi ölü hücrelerden temizlemeye fayda sağladığını ve haftada 1-2 kere kombin uygulama ile fevkalade sonuçların alınmasının mümkün olduğunu söyledi.

*Bu sitede yazı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme