Güzellik maskesi olmadan olur mu?

0
Güzellik maskesi olmadan olur mu?
Günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Maskeler diğer cilt bakım ürünlerinin tamamlayıcılarıdır.

Günümüz koşullarında cilt sağlığımızı korumak için her gün düzenli bakım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Temizleme, tonikleme ve nemlendirmeden oluşan temel bakım cildin o andaki durumunu korumak, günlük ihtiyaçlarını cevaplamak için gereklidir.

Yaşadığımız  dünya ve cilt tehditlerine baktığımızda sadece temel bakım ürünleri kullanarak cildimizi olmasını istediğimiz duruma getirmek ve o durumda uzun süre kalmasını sağlamak pek de mümkün görünmüyor.

Cildimizdeki değişken durumlara cevaplar sunmak ve kullanılan günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Haftada bir ya da iki defa kullanılarak günlük bakım ürünlerinin etkilerini güçlendirirler. Maskeler içerik olarak kullandığımız temizleyiciden ya da nemlendiriciden daha güçlüdür. Maskelerin etken maddeleri daha yoğundur. 

Temizleyicimizi ya da nemlendiricimizi günde iki kez kullanırken maskemizi sadece haftada bir iki kez kullanmamızın nedeni de bu yoğunluktur. Bu  ürünler her gün kullanılmayacak kadar güçlüdür. Ciltte 5-10 dakika kalırlar. Düzenli maske kullanımı cilt sağlığının korunmasında çok önemli rol oynar.

Temizleyici maskeler: Yoğun temizlik maskeleridir. Ciltten yağın fazlasını emer, gözenek içindeki birikimleri temizlerler. Genellikle kil ve bitkisel öz içeriklidirler. Killer ciltten yağın fazlasını emerken aynı zamanda peeling etkisi ile gözeneklerdeki birikimlerin ve ölü deri hücrelerinin atılmasını desteklerler. Cildin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez tüm yüzde veya sadece yağlanma, yağdan parlama veya siyah nokta gibi deri altı birikimlerinin olduğu, örneğin T bölgesinde kullanılırlar. Temizleyici maskelerin arındırıcı içeriklerinden dolayı göz bölgesinde kullanımları önerilmez.

Aynı zamanda akne sorunu yaşayan yağlı cilt için kil maske yerine yağın fazlasını ciltten emerken akneye sebep olan bakteriyi kontrol edecek, aknenin sebep olduğu kızarıklık, hassasiyet ve iltihap üzerinde etkili maskeler önerilir. Bu maskelerde salisilik asit, çinko, niyasinamid gibi maddeler kullanılır. Yine bu maskeler aktif içerikleri ile sadece sorunlu bölgede uzman tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

Nem maskeleri en çok ihtiyacımız olan maskelerdir. Günlük nemlendiricilerimizi desteklerler. Genellikle hyaluronik asit bakımından çok zengindirler. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı su tutma özelliği ile cilde çok yoğun su, nem sağlar. Nem maskesine ihtiyacı olan cildimizde başka bir bölge göz çevremizdir. Göz çevremiz daha ince ve nemsiz bir bölgedir. Nem maskeleri yine cildin ihtiyacına göre hafta birkaç kez kullanılırken yoğun su kaybı olan dönemlerde nemi dengelemek için her gün kullanılabilirler.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !