Sıcak havalarda makyaj ve ipuçları

0
Sıcak havalarda makyaj ve ipuçları
Nereden bakarsanız bakın yaz mevsinde güzellik rutininizde kozmetik ürünleri büyük bir rolü olacaktır.

Çoğunlukla çok basit hileler nasıl göründüğünüz ve nasıl hissettiğiniz konusunda en büyük etkiyi verir.

Bu yaz güzellik ve makyaj alışkanlıklarınıza bir çeki düzen vermeniz gerektiğini ciddi ciddi düşünün. Alışkanlıklarınızdan işinize yarayacak ipuçlarından faydalanın, işinize yaramayanları da bir kenara bırakarak yerlerine aşağıdaki ipuçlarıyla ikame edin.

Fondöten ipuçları

Hava sıcakken fondöten katınızı ince tutun. Cilt tonunuz yaz aylarında değişeceği için, sevdiğiniz fondötenin bir koyu tonunu kullanın. Fondöten fazla koyu ise biraz su veya nemlendirici katarak inceltin.

Far-gölge ipuçları

Koyu bir teni daha hafif bir makyaj vurgulayabilir. Seçebileceğiniz parıltılı, ışıltılı farların renkleri neredeyse sonsuzdur. Açık renk ve tercihen krem halindeki bir farı gözlerinize uyguladıktan sonra aynı açık tonda hafif bir ruj sürüp kendinize bakın: aniden yaz tazeliği kazanmış olacaksınız.

Daha uzun soluklu bir makyaj için far kullanmadan önce bölgedeki tüm yağı yok etmek için göz kapaklarınıza pudra sürün. Böylece makyajınızın ömrü de uzamış olacaktır.

Rimel ipuçları

Artık rimeller eskisi kadar muhafazakâr değil. Her farklı durum için kullanılabilecek fırça, renk ve türde rimel bulmak mümkün.

Yaz ayları ‘water proof' yani suya dayanıklı rimel kullanmanız gereken bir dönemdir. Kadınların korkulu rüyası olan siyah göz sendromu yaşamamak için yüzdüğünüz veya spor yaptığınızda mutlaka suya dayanıklı rimel kullanın.

Dudak-ruj ipuçları

Çekici mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Zayıf dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Modası hiç geçmeyen seksi kırmızı rujları daha cesur bir görünüm gerektiğinde kullanın. Dudaklarınızı yaz ayları boyunca nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve ışıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Yaz dostunuz bronzlaştırıcı allık

Yaz – kış kullanabileceğiniz bu mucizevî dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil: elmacık kemiklerinin yan taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz zaman omuzlarınıza uygulamak iyi bir taktiktir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !