Güzellik ürünlerinizin ömrünü uzatin

0
Güzellik malzemelerini sonuna kadar kullanamadan mı atıyorsunuz? Halbuki basit yöntemlerle makyaj malzemelerinizin ömrünü daha fazla uzatabilirsiniz.   

Mesela; ruju dibine kadar tüketmek, ojeyi son damlasına kadar kullanmak mümkün. İşte yöntemler…

Rimel

Kuruyan rimellerin ömrünü uzatmak için iki yol var: Ya fırçasına birkaç damla ılık su, ya da Hint yağından damlatacak, sonra da fırçayı rimelin içine sokacaksınız. Ancak suya dayanıklı olan rimellere asla su damlatmayın, bu tip rimelleri sadece yağ ile yumuşatabilirsiniz. 

Ruj

Rujunuzu doğrudan dudaklarınıza sürerek kalıbına kadar kullandıysanız, artık fırçayla bitirmenizin sırası gelmiştir. Hem, rujunuzu fırçayla sürmek daha iyi sonuç verecektir.  

Oje

Sakın ojenizi aklınıza ilk gelen şeyle sulandırmayın. Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu baz damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulanmış, hem de güzel bir parlaklık kazanmış oluyor. 

Far

Sıkıştırılmış bütün pudra yapısındaki allıkları, farlarınızı ve pudralarınızı dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Bu türdeki ürünler nem kapmadığı sürece hiç bozulmazlar.  

Fondöten

İki fondöten alıp üç fondötene sahip olabilirsiniz. Avucunuzun içine açık ve koyu tondaki iki fondöten koyup karıştırdığınızda orta renkte fondöten elde edersiniz. Yoğun fondötenlerinizi akışkan yapmak da mümkün. Bunun için avucunuzun içine azıcık fondöten alıp birkaç damla losyonla karıştırın.  

Kalemler

Kalemler en çok uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında soğutun. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kapat !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !