Header Ads

2010 yazında gelinlik çeşitleri

2010 yazında gelinlikler işte böyle olacak!Ünlü modacılar, gelinlikte klasiğin her zaman güzel olduğunu vurgularken, yenilikçi tasarımların da öne çıktığını söylüyor

Bu yaz gelinliklerde tek omuz ve straples modeller öne çıkıyor.

Her genç kızın rüyası gelinlik, her yıl değişim ve gelişim yaşıyor. Atıl Kutoğlu, Özlem Süer, Siren Ertan Çarmıklı ve Dilek Hanif, Harper's Bazaar Brides'a bu yazın trendlerini anlattı.

ATIL KUTOĞLU (Geometrik)

Gelinliklerinizi tasarlarken nelerden esinleniyorsunuz?

Gelinlik, çok özel bir kıyafet. Bir de fotoğaflarla ölümsüzleşen bir kreasyon. Ben öncelikle gelinliği giyecek şahsiyetten, o kişinin aurasından, tarzından, havasından esinleniyorum...

2010 gelinlik modası hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Gelinliklerin, modası hiç geçmeyen ayrı bir tarzı ve trendleri vardır. Son dönemlerde moda; çok geniş bir trend paletini ve farklı çizgileri, aynı çatı altında buluşturuyor. Aynı şey gelinlikler için de söylenebilir. Ama ille de yenilik deniyorsa; daha futurist, sert ve geometrik çizgiler, 2010 gelinlik trendleri için belirleyici özellikler. İpek krepler, satenler veya organzeler son derece gündemde.

SİREN ERTAN (Klasik)

Düğünler size ne ifade ediyor?

Kesinlikle romantizm!

Gelinlik tasarımı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Öncelikle gelinlikle duvağınızın, mücevherlerinizin, saçınızın ve makyajınızın uyumu çok önemli. Ben şahsen gelinliğin gösterişli, geri kalan her şeyin daha sade olmasından yanayım.

Gelinlik modasındaki yeniliklerden, trendlerden biraz bahseder misiniz?

Benim için evlilik, gelin ve gelinlik çok özel, çok romantik şeylerdir. Bence klasik ve kişiye en yakışan unsurlar, gelinlik modasının hiç değişmeyen, hiç eskimeyen, hep yeni kalan trendleridir.

ÖZLEM SÜER (Helenistik)

Gelinlik tasarlarken nelerden esinleniyorsunuz?

Gelin ve damadın hikayesini iyi dinlemek gerekiyor. Her şey, tüm tasarım kurgusu zaten böyle başlıyor. Sonra o hikayeyi kendi hayal gücümün süzgecinden geçirmeye ve üzerinde düşünmeye başlıyorum.

2010 gelinlik modasını nasıl yorumluyorsunuz?

Gelinlik tasarımında vintage ile modern çizgilerin harmanlandığı, aksesuvar detaylarının öne çıktığı ve renk skalasının genişlediği bir sezon yaşanıyor. Drape tekniklerinden ötürü fark yaratan deneysel gelinlikler ve ihtişam taşıyan modeller dikkat çekiyor. Saç ve duvakta yakalanan esprili formlar, eğlenceli şapkalar, tasarım taçlar, çok moda. Tek omuzlu, mini, cepli ya da Helenistik dönemden izler taşıyan modeler dikkat çeken trendler...

DİLEK HANİF (Sade)

Gelinlik tasarlarken nelerden esinleniyorsunuz?

Gelinliği şekillendiren en önemli faktör, gelinin kendisidir. Onun stili, istekleri, hayalleri, gelinliğinin içinde kendini güzel, özel hissetmesi... Tabii, düğünün yapılacağı mekan ve zaman da önemlidir.

2010 gelinlik modasıyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Günümüzde gelinlik yelpazesi genişledi. İnsanlar çok farklı tarzları ve renkleri tercih edebiliyor. Ben bu konuda daha gelenekçi ve klasiğim. Zamansız gelinliklerden yanayım. Tabii günümüze uygun birkaç dokunuş olmalı. Bu sene gelinliklerde kristal, su gibi taşlarla işlemeler, kırık beyaz, bej ve her zamanki beyazlar var. Straples kesim, yaz düğünlerinin ilk tercihleri arasında.

Kaynak:Sabah.com.tr
Alıntı:Leyditurk.com

*Bu sitede yazı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme