Gözaltı peelingi ile morluklarla vedalaşın

0

Gözaltı morlukları ve kaz ayağı kırışıklıklarına 'peeling' çözümü. haber detayına bir göz atınız.


Medikal Estetik Uzmanı Dr. Emre Çiçek, biz kadınların derdine derman olacak, mucizevi bir yöntemi ele alıyor bu yazısında.

"International Masters of Antiaging", Ocak 2010 yıllık toplantısında tanıtılan ve dünyada bir ilk olma özelliği gösteren, Türkiye'de ilk bizim uyguladığımız peeling teknolojisi ile ağrısız, acısız' gözaltı morlukları, gözaltı torbalanmaları,'barcode' veya 'smokers line' denilen, dudak etrafı kırışıklık ve çizgilenmeleri, kesin olarak acısız ve ağrısız bir şekilde 15 gün ara ile 4 seansta yok edilebiliyor.

Gözaltı morlukları genellikle düzensiz uyku, stres, alkol ve uzun süre ekran karşısında kalma gibi aşırı yüklenmeler sonrası oluşmakla birlikte genetik yatkınlık da bilinmektedir. Sorun bölgenin, dolaşımın bozulması ve toplanmaya uygun olan bu alanda birikimi ile birlikte oluşan koyu renkli görüntüdür. Bu alan ağrısız olmakla birlikte kozmetik açıdan sorun yaratmaktadır.

Kimi zaman enfeksiyon ve taş gibi idrar yolu ile ilgili problemlerde de olduğu gibi koyu renkli olmayan ama torbalanma sorunları da görünmektedir. Gözaltı ve çevresinin koyu renkli veya morumtrak bir görünüme sahip olması, kişinin yorgun, uykusuz yaşlı ve depresif görünmesine yol açar. Pek çok hasta sürekli herkesin kendisine neden yorgun olduğunun hatta uyuşturucu kullanıp kullanmadığının sorulmasından oldukça rahatsız olup psikolojik olarak etkilenmektedir. Bazen ailede olmadan sadece hastada aniden ortaya çıkabilir.

Açık tenlilerde olmakla beraber esmer tenlilerde daha sık rastlanan bir durumdur. Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması ya da yağ torbalanması nedeniyle bu damarlarda dolaşımın iyi olmaması gibi nedenlerle kan toplanması sonucu görülebilir. Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan, en sık görülen tipidir. Sıklıkla da her ikisi birden yani hem torbalanma hem de aşırı pigmentasyon bulunur.

Alt kapakta olduğu gibi sıklıkla kirpiklerden kaşa kadar üst kapağı da kaplar. Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz.

Fakat bu son peeling ile sadece gözaltı ve dudak etrafına özel peeling ile gözaltı morluklarından, torbalanmalardan ve özellikle sigara içmeye bağlı dudak etrafı çizgilenmelerinden 2 ay gibi kısa bir sürede %90 başarılı bir şekilde tamamen kurtulabilirsiniz; göz çevresi ve kaz ayağı kırışıklıklarınıza elveda diyebilirsiniz...

✎ Bu sayfalarda siz de tanıtım yazısı - haber veya makale yayınlatmak istiyorsanız tıklayınız.
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Yorum Gönder (0)
advertise

#buttons=(Kabul Et !) #days=(20)

Web sitesi, deneyimi geliştirmek için çerezleri kullanır. Daha fazla
Accept !
Bumerang - Yazarkafe