Header Ads

Cilt bakımında mücevher

Pahalı metal ve taşlar yaşlanmaya karşı korumada kadınların yardımına koştu!

Makyaj malzemelerini kasada saklamanın vakti geldi. Formüllerinde altın, safir, yakut gibi değerli maden ve taş kullanlan kozmetikler cilt bakımı ve makyajda
lüksü tırmandırıyor.

Havyar içeren kremleri, elde edilmesi en zor yosunlarla formüle edilen losyonları, kıymetli termal sulardan yapılan serumları duymuştuk, evet...

Tüm bu içerikler kadınlara ve bakımlı erkeklere "lüksün sınırı nerede?" sorusunu sorduruyor.

Kremlerin içinden artık altından, safire pek çok değerli maden bulunuyor.

Cilt bakım uzmanlarına göre bu minareller ve değerli madenlerle elde edilen kozmetikler zengin formulleriyle cildi renklendirmekle de kalmıyor, koruyor ve kesinlikle de alerjiye neden olmuyor.

Cilde enerji veriyorlar

Çok özel teknikler sayesinde molekül haline getirilen ve sıvılaştırılan taş ve metaller, bu şekilde cildin alt tabakalarına kadar iletilebilir hale geliyor.
Mikropartüküller halde bulunan Bu aktif maddelerin önemli bir özelliği de ışığı mükemmel bir şekilde yansıtmaları ayrıca ciltteki kan dolaşımını hızlandırmaları.

Sinerji ve güzellik
Kozmetik firması Gemology’nin kurucusu Chrystelle Lannoy’un verdiği diğer bilgi de, değerli taşların karmaşık oligo-elementlerin bileşiminden oluştuğu ve çok kuvvetli bir sinerjiye sahip oldukları.
Yeşim, kuvars, yakut, zümrüt... Acaba bu taşlar kullanılarak üretilen kremler ve serumlar cilt bakımında lüksü hangi noktaya kadar taşıyacak.

Altın:
Enerji veren ve serbest radikallerin zararlarını önleyen altın, cilt için gerçek bir gençlik kaynağı. Helena Rubinstein'ın Gold Future Eye Reviver isimli göz kremi, La Prairie'nin Cellular Radiance Concentrate Pure isimli serumu, Guerlain’ın L’Or Base de Teint makyaj serisi ve Id Bare Minerals'ın 24 ayar altın içeren pudrası altınlı bakım ürünlerinden.
Safir ve yakut:
İkisi de cildin kolajen sentezini hızlandırıp daha dolgun ve genç bir görünüm almasına katkıda bulunuyor, Hormeta'nın Serum Feminissime isimli ürününde bulunuyorlar.

Yeşim:
Bileşiminde bulunan sodyum, cilt hücrelerinin nem dengesini kurmasına yardımcı oluyor.
Gemology'nin kuru ciltlere özel ürünü Gem Iade Creme, yeşim taşı kullanılarak formüle ediliyor.

Malakit (bakırtaş:
Bakır açısından çok zengin olan bu tam serbest radikallerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini engelliyor. Sisley'in Hydra-Global isimli nemlendiricisinde bulunuyor.

Rodokrosit:
Gül kurusu, pembe ve kırmızı renklerde olan bu taş, cildi canlandıran manganez mineralini içeriyor. M.A.C.'in Brume Hydratante Renevvel Defense isimli ürününün formülünde var.

Zeolite:
Bu, suyla temas ettiği anda ısınan bir mineral. Cilt üzerindeki en önemli faydasıysa, gözeneklerin açılmasını sağlaması. Neutrogena'nm Creme Exfoliante Chauffante Pure Glow isimli ürünü zeolite içeriyor.

*Bu sitede yazı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme